Sık Sorulan Sorular

Saç ekim operasyonundan bir ay sonra denize girebilirsiniz ama ekim yapılan bölgeyi güneşin yakıcı etkisinden ve zararlı ışınlarından kaçınmanız gerekmektedir. Saunaya ve hamama girmek için ise saç ekim operasyonunun üzerinden 2 ay geçmesi gerekmektedir.

Kanal diye adlandırılan şey ekim yapılacak alana açılan mikro deliklerdir. Kanal açma işlemi saç ekimi operasyonlarının en önemli aşamasıdır. Açılan kanallar ekilecek olan saçların kalınlığında inceliğinde olması önemlidir. Kanal açılırken özellikle kişinin dökülme olmadan evvelki ya da var olan saçın çıkım yönüne göre ve açısına göre açılması çok önemlidir.

Saç ekiminden sonra 2--3 hafta içerisinde spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Saç ekimini yaptığımız hemen hemen her bireyin sorduğu sorulardandır. Saç ekiminden sonra ne yemeliyim ? Ne yememeliyim ? Normal bir şekilde beslenmenizi sürdürebilirsiniz. Ekstradan tüketilmesi gereken ya da tüketilmesinde bir sakınca bulunan bir gıda yoktur. Ekimden önceki beslenme alışkanlığınız ya da düzeniniz ne ise aynen devam edebilirsiniz.

Saç ekiminden sonraki 1 haftalık süre zarfında sizden bir iki ilaç kullanmanızı isteyebiliriz. Bunlar losyon, krem, ve ağızdan alınacak tablet şeklindedir. Bu ilaçların temin edilmesi ve ücreti Gaziantep Saç Ekim Merkezi Tarafından karşılanacaktır.

Saç ekimi basit bir o kadar ciddi ve cerrahi bir operasyondur. Saç ekimi yaptırdığınız gün işinize dönebilirsiniz fakat ağır ve tozlu işlerde çalışıyorsanız birkaç gün dinlenmenizde fayda vardır. Ayrıca saç ekimi sonrası kafanızda 1 hafta boyunca hafif kızarıklık olacaktır. Bunu göz önüne alarak iş yerinizden izin alabilirsiniz. Bu görüntü sizi rahatsız etmiyorsa işinize hemen dönebilirsiniz.

Size nakil edilen saçlar sizin ense kısmınızdan aldığımız doğal saçlardır. Bundan dolayıdır ki ekilen saçlarınız siz yaşadığınız müddetçe uzamaya devam edecektir. Dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz dilediğiniz zaman kısaltabilir hatta kazıtabilirsiniz. Üstelik ekilen saçlar diğer saçlarınızla uzama hızı aynıdır. Ayrıca kişi ekilen saçlarına boya yaptırabilir. Yağmur, rüzgar ve güneş gibi hiçbir dış etkenden etkilenmez.

Saç ekiminde özellikle kanal açan kişinin bu konuda uzman ve tecrübe sahibi olması gerekmektedir.  Özellikle sıklaştırma işlemi yapılacaksa buradaki dikkat ve özen iki kat artması gerekmektedir. Sıklaştırma işleminde açılacak olan kanallara yani saç yerleştirilecek olan delikler özenle açılmalı açılacak olan kanalın çevresindeki saç köklerine zarar verilmemelidir. Eğer sıklaştırma işlemi yapılırken buna dikkat edilmez ise var olan saç dökülebilir. Bu yüzden alanında uzman olmayan hastane ve tıp merkezleri dışında ekim yapan yerlere kesinlikle güvenmeyiniz.

Saç ektirmeyi düşünen kişilerce bizlere en fazla yöneltilen soruların arasında  Ekilen saçın ömrü kaç yıldır ? Ekilen saçlara kaç yıl garanti veriyorsunuz ? Sağlıklı bir saç ekim operasyonunda saçlar ense bölgesinden alınır. Ense bölgesindeki saç köklerinin genetiği dökülmemek üzere kodlanmıştır. Ve yüzden ekilen saçlar asla ömür boyu dökülmezler.

Operasyondan üç gün sonra ilk yıkama işlemi yapılması gerekmektedir. Saç ekiminden sonraki ilk yıkama işlemi için ekibimizin verdiği randevu tarihinde yıkamanızı bizzat biz yaparız. İlk yıkama işlemi yapıldıktan sonra size vereceğimiz losyon ve şampuanları bizim öğrettiğimiz biçimde saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir. Verdiğimiz şampuan, losyon ve ilaçların ücreti ve temini Gaziantep Saç Ekim Merkezi tarafından karışılanacaktır.

Saç ekimi basit bir o kadarda ciddi cerrahi bir müdahaledir. Bu operasyonda alım yapılan ve ekim yapılacak alanda mutlaka nokta şeklinde yaraların olması kaçınılmaz bir durumdur. Ancak endişelenecek bir durum değildir. Yaralar çok minik olduğu için saç ekimi sonrası yaklaşık 10 gün içerisinde yaralar iyileşir yara kabukları kendini atarlar. Hatta bu bazı hastalarda daha kısa bir zaman almaktadır. Özellikle FUE yöntemi ile saç ekim operasyonlarında kesme ve dikiş olmadığı için kesinlikle ortaya büyük bir yara çıkmaz ve kesinlikle iz kalmaz.