DHI Saç Ekimi Yöntemi

DHI Saç Ekimi Yöntemi

Gün geçtikçe gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi sağlık ve estetik alanında da ciddi ilerlemeler kaydedilmesini sağlamış durumda. Özellikle estetik operasyonlar arasında yer alan aynı zamanda cerrahi bir uygulama olan saç ekimi ise son yıllarda en sık gerçekleşen estetik uygulamalar arasında yer almakta.

Kadın erkek demeden herkesin en genel sorunları arasında yer alan estetik kaygılar saç dökülmeleri bölgesel kellikler gibi konularda neredeyse sonra ermiş durumda. Birçok nedene bağlı görülen bölgesel saç dökülmeler, tepe bölgesi açıklığı veya kellik sorunları için bir çok alternatif yöntem geliştirilmiş olunsa da maalesef başarılı olunamamış ve sonuç olarak saç ekimi uygulamaları insanlara hayal ettiği görüntüyü sunmuştur. 

Saç ekimi uygulamalı da kendi içinde gelişim göstermiş;  her anlamda danışanların ihtiyaçları karşılanır hale gelmiştir. Saç ekimi teknikleri arasında en yaygın tercih edilen yöntemlerden bir diğeri ise DHI saç ekimidir. 

DHI saç ekimi tekniğinde, saç ekimi yapılacak olan bölgeye ekimi yapılacak olan köklerin özel kalemler ile nakledilmesidir.  Bu yöntemde en önemli avantaj ekimi yapılacak olan köklerin bekletilmeden ekilmesidir. DHI saç ekimi yöntemi ile saç ekimi öncesinde belirlenen donör bölgeden alınan saç kökleri özel saç ekimi aparatı ile saç ekimi yapılan bölgeye nakledilirken en önemli detaylardan biri, bu özel aparatın hem kök açma hem de kök yerleştirme görevini üstlenmesidir. DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi tekniğinde özel kalem micro uçlar kullanıldığından dolayı daha yoğun saç ekimi yapabilmek mümkündür. DHI saç ekimi esnasında kullanılan saç ekim aparatı saç kökü için kanal açma ve kök yerleştirme işlemini eş zamanlı yaptığından dolayı saç köküne uygun kanallar açılır ve deformasyon minimum seviyeye düşer. 

DHI Saç ekimi tekniğinde herhangi bir kesi uygulanmadığından dolayı kanama minimum seviyede olmakta bazen kanama görülmemektedir. DHI saç ekimi yönteminin en önemli avantajlarından bir diğeri ise iyileşme sürecinin oldukça hızlı olması operasyondan sonra herhangi bir yara veya kesi izi olmamasıdır. 

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan saç ekimi yönteminden bağımsız olarak koruma süreci oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen en önemli aşamalardan biri saç ekimi sonrası süreçtir. 


Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk 48 saat oldukça önemlidir, saç ekiminden sonra saç ekimi yapılmış olan bölgeye herhangi temas olmamalıdır. 

Saç ekimi uygulaması sonrasında, yapılacak olan ilk yıkama çok çok önemli bir aşamadır. Saç ekiminden sonra yapılacak olan ilk yıkamanın mutlaka profesyonel olarak yapılması mümkünse saç ekimi doktoru tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama için en az 72 saat geçmesi gereklidir. 

Saç ekimi operasyonu sonrasında deniz ve havuza hemen girilmemeli ortalama 4-6 hafta süre beklenmelidir. 

Yine saç ekimi sonrasında solaryum ve yoğun güneş ışığından uzak durulmalıdır. 

Saç ekimi sonrasında fön makinesi kullanımına en az 2-4 hafta ara verilmesi önerilmektedir. 

Saç ekimi sonrası tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi genelde yüz bölgesinde ödem, şişlik görülmesi normal bir durumdur.

Saç ekiminden sonra tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi beslenmeye özen gösterilmeli iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için alkol ve sigaran uzak durulmalıdır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizimle iletişime geçebilir, whatsapptan yazabilir veya ücretsiz ön muayene formunu doldurabilirsiniz.