Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyonlu Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonlarında uygulanan birden çok yöntem geliştirilmiş ve hastaların birçok ihtiyacı karşılanır hale gelmiştir. Saç ekimi yöntemlerinde gelişen teknoloji insanların bu operasyona yönelimini arttırmış durumdadır ancak bazı hastalar saç ekimi yaptırmayı istiyor olsa da belirli nedenlerle vazgeçmektedir. Bu nedenlerin başında ise kişisel kaygılar ve fobiler yer almaktadır. İğne hastane cerrahi müdahale gibi fobileri olan hastalar için geliştirilen sedasyonlu saç ekimi diğer diğer yöntemler kadar sık tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. 

Sedasyon nedir? Sedasyon cerrahi operasyonlar konusunda tedirgin olan veya korkuları olan hastaların operasyondan önce kontrollü şekilde uyutulmasıdır. Sedatif ilaçlar verilerek hastaların reflekslerinin azalması ve uyku haline geçmesi sağlanır. Sedasyonun bir diğer tanımı ise anestezidir. Sedasyonlu saç ekimi uygulamalarında en önemli detay ise muhakkak uzman kişiler tarafından uygulanması gerektiğidir. 

Sedasyon yani anestezinin iki farklı çeşidi mevcuttur. Lokal ve genel anestezi şeklinde tanımlanan bu uygulama kişiden kişiye veya ihtiyaca göre uygulanmaktadır. Bazı hastalarda lokal anestezi ile operasyon mümkündür ancak bazı vakalarda genel anesteziye ihtiyaç duyulabilmektedir. Sedasyonlu saç ekimi denildiğinde ise operasyon hissedilmediğinden dolayı ağrısız ve acısız saç ekimi tanımı akla gelmektedir. 

Nitekim anestezi sonrasında hastanın bilinci acık olsa bile herhangi bir his uyarısı yoktur bu sayede korkular tedirginlikler ve fobiler tamamen devre dışı kalmaktadır. 

Sedasyonlu Saç Ekimi Avantajı Nedir? 

Sedasyonlu saç ekimi öncelikle cerrahi müdahaleler ve cerrahi operasyonlardan korkan, panik ve kaygı duyan kişilere uygulandığından dolayı hastaların konforlu bir şekilde operasyonu tamamlamasını sağlar. 

Panik atak sahibi hastaların rahatlamasını ve panik kaygı gibi durumların ortadan kalkmasını sağlar.

Saç ekimi yaptıran hastalar sedasyonlu saç ekimi sayesinde maksimum konforlu bir saç ekimi deneyimi elde ederler. 

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan saç ekimi yönteminden bağımsız olarak koruma süreci oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen en önemli aşamalardan biri saç ekimi sonrası süreçtir. 

Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk 48 saat oldukça önemlidir, saç ekiminden sonra saç ekimi yapılmış olan bölgeye herhangi temas olmamalıdır. 

Saç ekimi uygulaması sonrasında, yapılacak olan ilk yıkama çok çok önemli bir aşamadır. Saç ekiminden sonra yapılacak olan ilk yıkamanın mutlaka profesyonel olarak yapılması mümkünse saç ekimi doktoru tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama için en az 72 saat geçmesi gereklidir. 

Saç ekimi operasyonu sonrasında deniz ve havuza hemen girilmemeli ortalama 4-6 hafta süre beklenmelidir. 

Yine saç ekimi sonrasında solaryum ve yoğun güneş ışığından uzak durulmalıdır. 

Saç ekimi sonrasında fön makinesi kullanımına en az 2-4 hafta ara verilmesi önerilmektedir. 

Saç ekimi sonrası tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi genelde yüz bölgesinde ödem, şişlik görülmesi normal bir durumdur.

Saç ekiminden sonra tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi beslenmeye özen gösterilmeli iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için alkol ve sigaran uzak durulmalıdır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizimle iletişime geçebilir, whatsapptan yazabilir veya ücretsiz ön muayene formunu doldurabilirsiniz.