Tıraşsız FUE Saç Ekimi

Tıraşsız FUE Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonlarında gelişen teknikler ve yöntemler sayesinde tercih oldukça yaygın hale gelmiştir durumdadır. Saç ekimi öncesinde yapılan tıraş uygulamaları saç ekimi sonrası bekleme süresi ve fiziksel görünüm nedeniyle saç ekimi erteleyen kişilerin imdadına ise tıraşsız saç ekimi tekniği yetişmiş durumdadır. 

Saç ekimi yöntemleri arasında yine yaygın olarak tercih edilen bir diğer yöntem ise tıraşsız saç ekimidir. Tıraşsız saç ekimi hastaların en yoğun talep gösterdiği saç ekimi tekniklerinin başında gelmektedir. Saç ekimi uygulamalarında en önemli adım ihtiyacın doğru belirlenmesi ve doğru saç ekimi tekniğinin kullanılmasıdır. Tıraşsız saç ekimi her hastaya uygulanan bir yöntem değildir, bölgesel dökülmeler için daha yağın kullanılan bir yöntem olan tıraşsız saç ekimi saç ekimi uzmanı tarafından hastalara önerilmektedir. 

Tıraşsız saç ekimi FUE tekniğiyle uygulanan bir yöntemdir. Ve saç ekimi sonrası koruma süreci tıpkı diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi önemli ve hassastır. 

Günümüz şartlarında saç ekimi operasyonlarda herkesin ihtiyacına bütçesine veya arzusuna göre alternatif saç ekimi yöntemleri kullanılmaktadır. Tıraşsız saç ekimi yöntemi son yıllarda daha çok tercih edilen yöntemlerden biri olmakla birlikte daha çok erkek hastalar tarafından tercih edilen saç ekimi tekniklerinden biridir. Özellikle kafanın tepe kısmında saç ekimine daha çok ihtiyaç duyuluyorsa ve bu ihtiyaç ortalama 3.000 greftin üzerindeyse seyrek kök aralıklarının tespiti için tıraşlı FUE saç ekimi yöntemi uygulanmaktadır. 

Kimler Tıraşsız Fue Saç Ekimi Yaptırabilir?

Bölgesek saç dökülmesi yaşayan, bölgesel kellik sorunu olan kişilere daha uygun bir yöntemdir. 

Saç ekimi için planlaranan greft sayısı 3.000 altında olan hastalar için tıraşsız saç ekimi uygulanabilmektedir. 

Kadınlarda özellikle alın ve tepe noktasında görülen saç dökülmesi ve kellik sorunlarında oldukça sık uygulaann bir yöntemdir. 

Erkeklerde yine bölgesel dökülmeler ve daha düşük greft sayısı ile yapılacak olan saç ekimlerinde tercih edilen bir yöntemdir. 

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan saç ekimi yönteminden bağımsız olarak koruma süreci oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen en önemli aşamalardan biri saç ekimi sonrası süreçtir. 

Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk 48 saat oldukça önemlidir, saç ekiminden sonra saç ekimi yapılmış olan bölgeye herhangi temas olmamalıdır. 

Saç ekimi uygulaması sonrasında, yapılacak olan ilk yıkama çok çok önemli bir aşamadır. Saç ekiminden sonra yapılacak olan ilk yıkamanın mutlaka profesyonel olarak yapılması mümkünse saç ekimi doktoru tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama için en az 72 saat geçmesi gereklidir. 

Saç ekimi operasyonu sonrasında deniz ve havuza hemen girilmemeli ortalama 4-6 hafta süre beklenmelidir. 

Yine saç ekimi sonrasında solaryum ve yoğun güneş ışığından uzak durulmalıdır. 

Saç ekimi sonrasında fön makinesi kullanımına en az 2-4 hafta ara verilmesi önerilmektedir. 

Saç ekimi sonrası tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi genelde yüz bölgesinde ödem, şişlik görülmesi normal bir durumdur.

Saç ekiminden sonra tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi beslenmeye özen gösterilmeli iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için alkol ve sigaran uzak durulmalıdır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizimle iletişime geçebilir, whatsapptan yazabilir veya ücretsiz ön muayene formunu doldurabilirsiniz.