Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

Geçmişten günümüze saç dökülmesi herkes için genel bir sorun haline gelmiş, birçok yöntem denenmiş ancak maalesef istenilen sonuç elde edilememiştir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber başlayan saç ekimi uygulamaları sayesinde bölgesel dökülmelerin veya kellik gibi sorunların önüne geçilmiş ve saç ekimi hem ülkemizde hem de dünyada oldukça talep gören estetik cerrahi operasyonlar arasına girmiştir.

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin en merak ettiği konu ise hangi saç ekimi yöntemi daha başarılı sonuç verdiğidir. Saç ekimi operasyonları başladığı tarihten günümüze teknolojinin en efektif kullanıldığı alanlardan biridir. Birçok yöntem denenmiş bazı yöntemlerde başarılı sonuçlar elde edilirken bazı yöntemler uygulanmaktan vazgeçilmiştir. Ancak bilinmesi gereken en önemli detay saç ekimi tekniklerinde başarı kişiden kişiye, kişinin ihtiyaçlarına, saç ekimi yapılacak bölgeye ve donör bölgeye göre değişmektedir. Bazı vakalarda başarılı sonuçta ortaya çıkaran bir tekniğin farklı bir vakada aynı başarıyı göstermemesi olağandır. Bu nedenle mutlaka saç ekimi konusunda deneyimli saç ekim merkezleri ve alanında profesyonel hekimlerden hizmet alınmalıdır. 

Safir fue saç ekimi ise son yıllarda en yaygın tercih edilen saç ekimi tekniğidir. Safir Fue saç ekimi tekniğinde saç ekimi için açılacak olan kanallar safir uç ile açılır. Bunun en büyük ve en önemli avantajı; saç ekimi uygulamalarında saç ekimi yapılması planlana bölgede kanal açmak için kullanılan diğer materyallerin deforme gücü yüksek, oluşan kesilerin derinliği daha güçlüdür. Safir uçlarda ise saç ekimi yapılacak bölgede en minimal kanallar açılarak her anlamda çok daha sağlıklı sonuçlar elde etmek mümkündür. 


Safir Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Öncelikle Safir Fue saç ekimi yöntemiyle saç ekimi yapıldığında ekimi yapılacak kökler için açılan kanallar diğer yöntemlere göre çok daha küçük olacağından dolayı iyileşme süreci çok daha hızlı olacaktır. Safir Fue tekniğinde kullanılan safir uç ile daha küçük kanallar açmak mümkün olduğundan dolayı aynı bölgede diğer yöntemlere kıyasla daha yoğun saç ekimi yapmak mümkündür.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Safir Fue tekniği kullanılarak yapılan saç ekimi uygulamalarında, diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha doğal bir görünüm elde edebilmek mümkündür. Diğer saç ekimi yöntemlerinde metal slit uçlar zaman zaman deri dokusuna zarar verebilmektedir, ancak safir uçlar çok özel işlemlerden geçtiğin ve safirden üretildiğinden dolayı saç derisine verdiği zarar minimum seviyededir. 

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan saç ekimi yönteminden bağımsız olarak koruma süreci oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen en önemli aşamalardan biri saç ekimi sonrası süreçtir. 


Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk 48 saat oldukça önemlidir, saç ekiminden sonra saç ekimi yapılmış olan bölgeye herhangi temas olmamalıdır. 

Saç ekimi uygulaması sonrasında, yapılacak olan ilk yıkama çok çok önemli bir aşamadır. Saç ekiminden sonra yapılacak olan ilk yıkamanın mutlaka profesyonel olarak yapılması mümkünse saç ekimi doktoru tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama için en az 72 saat geçmesi gereklidir. 

Saç ekimi operasyonu sonrasında deniz ve havuza hemen girilmemeli ortalama 4-6 hafta süre beklenmelidir. 

Yine saç ekimi sonrasında solaryum ve yoğun güneş ışığından uzak durulmalıdır. 

Saç ekimi sonrasında fön makinesi kullanımına en az 2-4 hafta ara verilmesi önerilmektedir. 

Saç ekimi sonrası tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi genelde yüz bölgesinde ödem, şişlik görülmesi normal bir durumdur.

Saç ekiminden sonra tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi beslenmeye özen gösterilmeli iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için alkol ve sigaran uzak durulmalıdır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizimle iletişime geçebilir, whatsapptan yazabilir veya ücretsiz ön muayene formunu doldurabilirsiniz.