Kalem Tekniği İle Saç Ekimi

Kalem Tekniği İle Saç Ekimi

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki günümüz çağında en yaygın tercih edilen estetik operasyonların listesinde ilk sıralarında saç ekimi uygulamaları yer alıyor. Oldukça yaygın olarak tercih edilmesi beraberinde yeni trendleri ve yeni yöntemleri getirirken hastalarda kendilerine en uygun saç ekimi yönteminin hangisi olduğunu araştırmaya başlıyor.

Saç ekimi uygulamalarında en önemli aşama ilk muayene aşamasıdır. Saç ekimi yaptıracak olan kişinin hangi yöntemin kullanılacağına karar vermesi çok doğru ve mümkün değildir. Çünkü saç ekimi için öncelikle dökülmelerin nedenleri, dökülmelerin sıklığı, dökülme yaşanan bölgenin genişliği gibi birçok faktör uygulanacak olan saç ekimi tekniğinde belirleyici olabilmektedir. 

Saç ekimi yaptıran veya saç ekimi yaptırmayı planlayan kişilerin en çok merak ettiği konu ise ekilen saçların ne zaman uzayacağı veya işlemin başarılı olup olmayacağıdır. Saç ekimi uygulamaları eğer profesyonel sağlık kurumlarında ve işinde uzman kişilerce yapılırsa başarısız olma ihtimali çok düşük yok denecek seviyededir. 

Saç ekimi uygulamalarında başarının sonuç alınması için en önemli faktörlerin başında doğru hastaya doğru saç ekimi tekniğinin uygulanması gibi konularda yer almaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi uygulamalarında birçok yöntem geliştirilmiş son yıllarda ise kalem tekniği ile saç ekimi oldukça popüler olmuş ve çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Kalem tekniği ile saç ekimi; saç ekimi için belirlenen donör bölgeden alınan saç köklerinin alındığı anda saç ekimi yapılacak bölgeye transfer edilmesidir. Kalem tekniği ile saç ekimi esnasında kanal açma işlemi olmadığından dolayı iyileşme süresi oldukça hızlıdır. Aynı zamanda çok hızlı bir ekim süreci olduğundan dolayı çok daha başarılı sonuçlar elde edildiğini söylemek mümkündür. 

Kalem Tekniği Saç Ekimi Avantajları

Kalem tekniği ile yapılan saç ekimi uygulamalarında kanal açılmadığından dolayı iyileşme süreci çok daha hızlı ilerler.

Kalem tekniği uygulanarak yapılan saç ekimi operasyonlarının iyileşme süresi hızlı olduğundan dolayı günlük hayata dönüş daha hızlı olur. 

Kalem tekniği ile yapılan saç ekimi uygulamalarında kökler bekletilmeden dönor bölgeden alınıp ekim yapılacak olan bölgeye transfer edilir. Kökler beklemediğinden dolayı canlılığını korur.

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan saç ekimi yönteminden bağımsız olarak koruma süreci oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen en önemli aşamalardan biri saç ekimi sonrası süreçtir. 

Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk 48 saat oldukça önemlidir, saç ekiminden sonra saç ekimi yapılmış olan bölgeye herhangi temas olmamalıdır. 

Saç ekimi uygulaması sonrasında, yapılacak olan ilk yıkama çok çok önemli bir aşamadır. Saç ekiminden sonra yapılacak olan ilk yıkamanın mutlaka profesyonel olarak yapılması mümkünse saç ekimi doktoru tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Saç ekimi sonrası yıkama için en az 72 saat geçmesi gereklidir. 

Saç ekimi operasyonu sonrasında deniz ve havuza hemen girilmemeli ortalama 4-6 hafta süre beklenmelidir. 

Yine saç ekimi sonrasında solaryum ve yoğun güneş ışığından uzak durulmalıdır. 

Saç ekimi sonrasında fön makinesi kullanımına en az 2-4 hafta ara verilmesi önerilmektedir. 

Saç ekimi sonrası tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi genelde yüz bölgesinde ödem, şişlik görülmesi normal bir durumdur.

Saç ekiminden sonra tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi beslenmeye özen gösterilmeli iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için alkol ve sigaran uzak durulmalıdır. 

Sizlerde saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizimle iletişime geçebilir, whatsapptan yazabilir veya ücretsiz ön muayene formunu doldurabilirsiniz.