Saç ekimi operasyonları her zaman saçı dökülen hastalar için de uygulanmayabilir. Bunun en güzel örneği, bir fiziki yaralanma veya yanık izlerini kapatmak için saç ekimi yapılabilir. 
 
Kafa derisi bir nedenden ötürü bir kısmı yanık olabilir. Fiziki olarak  çirkin bir görüntü ortaya koyar. Bu görüntüyü gidermek için saç ekimi yapılabilir. Yanık olan deriye aktarılan saç kökleri kafa derisinin yanıklığını gizler. Bir şekilde kafa derisinde oluşan fiziki travmalar ve ameliyat izlerini kapatmak için saç ekimi yapılabilir. Saç ekimi tamamen gizlemek için yapılır o bölgeyi iyileştirmek için yapılmaz. 
Bunun yanısıra ankara saç ekimi konya masaj gibi hizmetlerimizle de diğer müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.
 
Saç derisinde oluşan yukarıda ki nedenlerden ötürü yapılan saç ekimlerinin de bir sınırı mutlaka vardır. Tamamen yanmış veya deforme olmuş kafa derisine saç ekimi yapılamayabilir.
Saç ekimi ile kapatma yapılabilmesi için en cok dikkat edilmesi gereken husus, saç ekimi yapılacak olan bölgedeki dokuların canlı olmasıdır. Yanık olması dokuların zedelendiği anlamına gelebilir ama öldüğü anlamına gelmez. Bu tür yara kapatmak için yapılan saç ekimlerinde mutlaka detaylı bir muayene şart. Yanık izi kapatmak için saç ekiminde ise de hastanın hekiminden detaylı bilgi alınması gerekir.