SAÇ EKİM İŞLEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

            Aşağıda tarafınıza saç ekim süreçleri hakkında ve bu süreçler esnasında kişilerin uyması gerekenler ile ilgili olarak açıklamalar yer almaktadır. Kişilerin saç ekim işleminden maksimum faydalanabilmeleri açısından aşağıda belirtilen hususlara uyulmasında önemli ölçüde fayda olduğunu belirtmek isteriz.

Saç ekim öncesi uyulması gereken hususlar :

Operasyondan en az 15 gün öncesinde aspirin ve benzeri (coumadin, karum, pingel vs) kan sulandırıcı ilaçların ayrıca kullanıyorsanız vitamin grubu ve doğal otlar gibi ilaçların kesilmesi gerekmektedir. Daha önce geçirilmiş veya şuan var olan hastalıklarınız (şeker, yüksek tansiyon, kalp hastalığı) ile ilgili doktorunuza bilgi vermelisiniz. Alkol ve sigara kullanım miktarınızı mutlaka belirtmeniz gerekir. Operasyondan bir gün önce şampuan ile saçınızı yıkayınız, ek bir saç bakım ürünü kullanmayınız. Kullandığımız tekniğin bir avantajı olarak operasyon sonrasında( başınızda spor bir şapka olmak şartıyla) normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Kıyafet olarak özellikle boğazlı olmayan bir giysi veya rahat giyip çıkarabileceğiniz bir gömlek yada tişört ile gelmenizi öneririz. Saç ekimi öncesi saçlarınızın kesimi tarafımızdan yapılacaktır. ( Fue tekniğinin kullanılabilmesi için saçların 1 numara kesilmesi gerekmektedir.)

Operasyon süreci ile ilgili bilgilendirme :

Hastanın işlem sureci planlanan greft sayısına bağlı olmakla , 3000 greftlik işlem  8 ile 10  saat arası sürmektedir. Bu süreçte hastaya gereken molalar verilmektedir. Hasta bu süreçte ve sonrasında ağrı duymayacaktır. Takip eden süreçte hasta 24 saat sonra kontrol için kliniğe tekrar gelmesi gerekmektedir.

Saç ekim sonrası süreç :

Fue ile saç ekiminde saçlar 1 numara kısa kesildiği için ense bölgenizdeki izler 1 hafta 10 gün sonra kaybolur. Ekimden hemen sonra alım yapılan bölge bandajlanır. Bu bandajı hemen ertesi gün tarafımızca çıkarılır. Bölgenin mikrop kapmaması ve hızlı iyileşmesi açısından antibakteriyel pomat sürülür. Ekimden sonra çok fazla açık alanda dolaşmadığınız, çok güneş ışığında ve mikroplu ortamlarda bulunmadığınız takdirde bu süreç sadece 5-6 günde düzelir. Operasyon sonrasında ağır işlerden, spor ve cinsel aktiviteden bu süreç boyunca kaçınınız. Ancak yıkama periyodunun 5. gününden itibaren normal hayata dönebilirsiniz. İlk 1 haftalık dönem içerisinde mümkünse sigara kullanmamanızı, ilaçlar ile etkileşimi olabileceğinden, alkol kullanımını terk etmenizi öneririz.


                Ekimden sonraki ilk yıkamanız genelde 3. günden itibaren verilen özel şampuan ve losyonlarla 1 hafta boyunca günlük 1 kez olmak üzere devam eder. En önemli konu ise saç ekilen alanının ilk günden itibaren hiç bir şekilde darbe almaması, ellenmemesi ve açık alanlarda şapka giyilmesi gerekir. Bu dikkat edilecek durum sadece 1 haftadır.  Doktorunuzun verdiği bir kaç gün için kullanacağınız ilaç  ve tavsiyeleri haricinde özel bir bakım vs durum söz konusu değildir. Ekilen saçlar ilk 1 ayın sonunda dökülürler ve ekimden sonra 3. aydan itibaren yeniden çıkmaya başlarlar. Bu süreç 6 ile 8 ay sürer artık yeni saçlarınız dökülmemek üzere çıkması tamamlanmış olur.

 

Genel itibariyle bakıldığında hastalarımızın saç ekim işlemi ile ilgili olarak hastanemiz bünyesinde geçireceği saat dilimi 8 ile 10 saat arasındadır. Ertesi gün kontrol ve bandaj değişim sonrasında seyahat etmek için uygun hale gelebileceklerdir.

 

 

SAÇ EKİMİ SONRASI BAKIM VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1-Operasyon bittikten hemen sonra basınızı öne eğmeyiniz.(kullanılan sıvıların cildinize kaçıp şişlik olmaması için).Eğilmek istenirse yine kafa değil dizden eğilerek bu işlemi yapınız.

2-İlk günde dahil olmak üzere 4. Güne kadar sırtüstü yatınız.

3-Ekimden sonraki gün arka tarafa yapılan bandaj sökülüp sadece ense kısmına yani greft alınan yere size vermiş olduğumuz  pomadı ilk gün üçte birini,ikinci gün kalanın yarısını,üçüncü gün de geriye kalan kısmını olmak üzere alım yapılan bölgeye komple sürünüz.

4-Adınıza yazılmış olan ilaçları lütfen titizlikle ve düzenli şekilde kullanınız.

5-Yine takiben 4.gün ilk yıkama(*) yapılacak ve yapıldığı günde dahil olmak üzere 10. Güne kadar yıkama işlemi hergün yapılacak.11. gün ise kanal açmaya bağlı olarak oluşan yara kabukları temizlenecek(*).

6-Lütfen 10. Güne kadar şapka,bere vb. şeyler takmayınız.

YIKAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Daha önceden size vermiş olduğumuz BEPANTHOL losyon saç ekimi yapılan kısma komple döküldükten sonra küçük küçük ve dikkatli bir şekilde parmak uçlarıyla vurularak iyice yayılır(halk arasında tapışlama olarak tabir edilen sekilde).45 dakika kafada bekledikten sonra yine aynı şekilde cok olmamakla birlikte musluk kısık bir şekilde açılıp ılık suyla yine sürtünme şeklinde olamadan tapışlanarak yıkanır.Eğer arınma açısından şampuanlamak isterseniz size verdiğimiz şampuanı ense kısmında köpürttükten sonra sadece köpük kısmını losyonu sürdüğünüz şekilde yaparak yıkayabilirsiniz.Bu işlemi 10.güne kadar lütfen düzenli bir şekilde uygulayınız.

KABUK TEMİZLEME NASIL YAPILIR?

11. gün ekim yapılan bölgeye BEPANTHOL losyonu yıkamada yaptığınız gibi sürünüz.Ortalama 1 saat bekledikten sonra temiz bir bez yada peçete benzeri birşeyle tepeden alın kısmına doğru başka yönlere hareket ettirmeden aşağıya doğru yavaş yavaş siliniz zaten kabukların losyonun ve yaptığınız hareket nedeniyle kalktığını göreceksiniz.Gerekirse bu işlemi 3 gün sonra tekrarlayabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ SONRASI SÜREÇ NASIL İŞLER?

Operasyonla birlikte yeni saçlarınız 15. Güne kadar diğer saçlarınızla birlikte uzamaya başlar.15.gunden sonra dökülme süreci başlar ve bu 3 aya kadar devam eder.3. ayın sonunda ekim yaptırmadan önceki halinize tekrar dönersiniz.3. aydan itibaren yeni saçlarınız tekrar çıkmaya başlar ve bu süreç 6. Ayın sonuna kadar devam eder.Toplam süreç ise 1 senede tamamlanır.Bu sürecin kişinin yaşam koşulları ve fizyolojik yapısına bağlı olarak değişiklik göstereceğini de bilmenizi isteriz.

ÖNEMLİ NOT:LÜTFEN AMA LÜTFEN YAPILAN EKİMİNİZİN SAĞLIKLI OLMASI VE BU İŞ İÇİN HARCANAN ZAMANINIZIN BOŞA GİTMESİNİ İSTEMİYORSANIZ ;SİZE SÖYLENENLER DIŞINDA DOKTORUNUZA DANIŞMADAN ASLA BAŞKA ŞEYLER YAPMAYINIZ

Not : Bunun yanısıra saç ekimi ankara konya masaj salonu gibi hizmetlerimizle de diğer müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Antalya saç ekimi

Özellikle il dışı veya yurt dışından gelecek hastalarımızın, ekte tarafınıza sunulan örnek fotoğraflara benzer açılardan  çekilmiş resimlerini tarafımıza işlem öncesinde gönderilmesi gerekmektedir. Tarafımızca yapılacak  değerlendirme sonrasında, saç ekim işlemine uygun olup olmadığının kararı verilecektir. Uygunluğu onaylanmış olan hastaların randevu işlemleri bu aşamadan sonra organize edilecektir.